مقاله ها

4 نکته مهم در انتخاب یخچال فریزر

تاریخچه یخچال فریزر

یکی از مهم ترین لوازم خانگی که بدون نبودنش یک روزم قادر به سکونت در خانه نمیباشید یخچال فریزر میباشد

مادر این بخش به شما میگوییم که چگونه یخچال فریزر مناسب تان را انتخاب و خریداری کنید تا کارایی بیشتری برای شما داشته باشد و عمر بیشتری داشته باشد .

متاسفانه هنگام خرید حضوری لوازم خانگی به خصوص یخچال فریزر و نمونه های هوشمند آن فروشندگان یا اطلاعات کافی برای ارائه به مشتریان ندارند و یا حوصله کافی برای توضیحات به مشتریان پس اگر قصد خرید یخچال فریزر دارید و بااصطلاحات آن آشنا نیستید لطفا مطلب ذیل را مطالعه نمایید .

درگذشته بشر برای حفظ و نگهداری موادغذایی خود از روش های ابتدایی مانند یخدان و یا آب انبار استفاده میکرده .

در سال 1748 آقای William Cullen  دانشمند اسکاتلندی برای نخستین بار یخچال مصنوعی را در دانشگاه Glasgow  رونمایی کرد . همین دانشمند در سال 1805 سیستم بخار فشرده را اختراع نمود . اما سالها بعد در سال 1834 یک مخترع آمریکایی به نام Jacob perkins  اولین یخچال فریزر را اختراع کرد .

در طی سالها مخترعان زیادی طرح اولیه آقای اولیور اونس را تکمیل تر نمودند تا بالاخره در سال 1913 یک مخترع دیگر آمریکایی به نام Fred w.wolf  اولین یخچال خانگی را ارائه نمود .

موضوع تکامل یخچال فریزرهای امروزی بسیار پیچیده و طولانی است و در این مقاله نمیگنجد . اما همینقدر بدانید که دانشمندان و مخترعان زیادی زحمت بسیار کشیدند تا یخچال فریزر های امروزی بااین کیفیت و کارایی در منزل های ماباشند .

واحد فوت در یخچال فریزر

برای خرید هر یخچالی متناسب بانیاز و تعداد افراد خانواده اندازه یخچال فریزر اولین گزینه انتخاب است .

اگر به خیابان امین حضور بروید و از فروشنده ها در مورد فوت بپرسید تقریبا هیچکدام اطلاعات درستی در اختیارتان قرار نمیدهند .

در اینجا معنی فوت در یخچال فریزر را بررسی میکنیم :

1 لیتر = یک مکعب 10 * 10 * 10

1 فوت مکعب = 28.3168 لیتر

1 فوت مکعب تقریبا برابر است با 28 تا مکعب 10 * 10 * 10

بنابراین به یخچال 12 فوتی به اندازه 336 مکعب 10 * 10 * 10 فضا اشغال میکند . (12 * 18 )

کمپرسور یخچال فریزر چیست؟

کمپرسور در واقع همان موتور یخچال است که در زبان انگلیسی به معنای فشرده سازی است . کمپرسور یاموتور یهخچال در واقع قلب یخچال است . وظایف کمپرسور بسیار پیچیده است اما در اینجا به صورت مختصر توضیح میدهیم .

نقش کمپرسور در یخچل فریزر در اصل این است که گاز فریون را در لوله های یخچال به حرکت دربیاورد . هرچه این گردش با قدرت و سرعت بیشتری انجام شود کمپرسور قوی تری ست . در واقع قدرت و میزان سروصدای یخچال فریزر با کمپرسور ارتباط مستقیم دارد .

در حال حاضر کمپرسور های (یخچال فریزر ) موجود در بازار دونوع هستند :

کمپرسور معمولی یا پیستونی :

اساس کار این کمپرسور حرکت یک پیستون در داخل یک سیلندر میباشد . این کمپرسور ها دارای سروصدای بالایی میباشد و برق بیشتری نسبت به بقیه مصرف میکنند .

در یخچال های با قیمت پایین از این کمپرسور ها استفاده میشود .

کمپرسور های خطی یا لینیر linear :

این کمپرسور ها دارای تکنولوژی جدیدی میباشند که یخچالهای ال جی دارای این تکنولوژِی هستند . این کمپرسور ها برق کمتری مصرف میکنند و صدای بسیار کمی دارند .

رده مصرف انرژی

یکی دیگه از مواردی که هنگام خرید باید به آن توجه کنید رده مصرف انرژی میباشد . یخچهالهای ساید بای ساید مصرف انرژی بیشتری دارند .

به برچسب انرژی روی محصول توجه نمایید . این برچسب از A  تا G را شامل میشود که هرچه به A  نزدیکتر باشد مصرف انرژی کمتری دارد .

منطقه جغرافیایی

یکی از مهم ترین عوامل در خرید یخچال منطقه جغرافیایی شما میباشد . اگه در تابستان به اردبیل رفته باشید میبینید که اصلا کولر در خانه هایشان ندارند . در این مناطق سرد نیازی به خرید یخچال های خیلی حرفه ای نیست و خریداران این مناطق باید بیشتر به اندازه یخچال شان متمرکز شوند و روی آن مانور دهند .

در مقابل در شهرای جنوبی کشور به علت دمای بالای مناطق حتی در زمستان هم کولر استفاده میکنند پس باید یخچال فریزری که خریداری میکنند وسواس بیشتری خرج دهند و یخچال حرفه ای تری خریداری نمایند که در غیر این صورت یخچال شان عمری چندانی نخواهد داشت و موتور به راحتی میسوزد .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید